• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Дубаи – декември

 • Duration: 7 Ноќи
 • Location: Дубаи
 • Available Seat:
 • Price: Цена од 589 евра
Дата на патување:  18.12 – 25.12.2017
ден 1 Скопје – Дубаи

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики, 3 часа пред полетување. Директен лет во 13:05h и пристигање во Дубаи во 21:05h часот по локално време, организиран трансфер од аеродром до хотел. Ноќевање. ДЕН 2 Дубаи (панорамски разглед) Појадок во хотел во Дубаи – по појадокот: Панорамски разглед (City Tour – вклучено во цената) : прво ќе се посети Jumeriah џамијата (која е една од најубавите џамии во Дубаи). Потоа продолжуваме кон познатата улица на познатиот Шеик Зајед (именувана како главна артерија на градот), потоа ќе се посочиме кон областа на Бизнис Зоната (преполна со уникатни згради), како што е Еmirates Tower и Светскиот трговски центар. Се е во потполна хармонија и оваа програма понатака продолжува да ни покажува чуда како Burj Al Khalifa, која е највисоката зграда во светот 818 m, а во близина е до Дубаи Мол, кој е комерцијален центар, најголем во светот. Ja продолжуваме нашата посета во внатрешноста на Palm Jumeirah, што е многу посебна архитектура изградена целосно над водата. Таму ќе имате можност да го видите луксузниот хотел Atlantis the Palm и можност за панорамско фотографирање. Потоа ќе го посетиме хотелот Burj Al Arab, кој е единствениот хотел во светот со 7*. Можности за слободно време во чаршијата на источните зачини и сувото овошје. Ја завршуваме нашата програма во една од најпознатите зони Dubai Gold Souk, една од најпознатите области која што со своет име е добро позната област за накит во Блискиот Исток. Слободно време за ручек кој не е задолжителен. Ноќевање во хотел.

ден 2 Дубаи (панорамски разглед)

Појадок во хотел во Дубаи – по појадокот: Панорамски разглед (City Tour – вклучено во цената) : прво ќе се посети Jumeriah џамијата (која е една од најубавите џамии во Дубаи). Потоа продолжуваме кон познатата улица на познатиот Шеик Зајед (именувана како главна артерија на градот), потоа ќе се посочиме кон областа на Бизнис Зоната (преполна со уникатни згради), како што е Еmirates Tower и Светскиот трговски центар. Се е во потполна хармонија и оваа програма понатака продолжува да ни покажува чуда како Burj Al Khalifa, која е највисоката зграда во светот 818 m, а во близина е до Дубаи Мол, кој е комерцијален центар, најголем во светот. Ja продолжуваме нашата посета во внатрешноста на Palm Jumeirah, што е многу посебна архитектура изградена целосно над водата. Таму ќе имате можност да го видите луксузниот хотел Atlantis the Palm и можност за панорамско фотографирање. Потоа ќе го посетиме хотелот Burj Al Arab, кој е единствениот хотел во светот со 7*. Можности за слободно време во чаршијата на источните зачини и сувото овошје. Ја завршуваме нашата програма во една од најпознатите зони Dubai Gold Souk, една од најпознатите области која што со своет име е добро позната област за накит во Блискиот Исток. Слободно време за ручек кој не е задолжителен. Ноќевање во хотел.

ден 3 ДУБАИ

Факултативна тура со доплата – Абу Даби (55 евра по лице – најмалку 20 лица) Абу Даби – познат како ‘Менхетн од Арабија’, поради ултра модерните облакодери. Главниот град на Обединетите Арапски Емирати, е прострен остров во Т-форма, во близина на Заливот на Персија. Ние ќе имаме можност да посетиме прекрасни места како џамија ‘Шеик Зајед’, ремек-дело на нео-исламската архитектура, како и една од најубавите џамии во целиот свет. Џамијата има околу 1.000 столбови на нејзината надворешна страна, кои се обложени со повеќе од 20.000 мермерни плочи со полу – скапоцени камења, вклучувајќи школки, бисери и др. Посетата на оваа џамија е навистина незаборавно искуство. Посетата продолжува со разглед на ‘Емирати Палас’ кој е многу луксузен и кој е импресивен во своето место. Потоа продолжуваме со посета на Heritage Village, Марина Мол како и островот ‘Saadyat’, кој е огледало на вистински развој на најбогатите градови во светот. Во продолжение го посетуваме островот ‘Yas’, каде се наоѓа комплексот ‘Ferrari World’ и тркачката патека на формула 1. По завршувањето на разгледот се враќаме во Дубаи.

ден 4 ДУБАИ

Факултативна тура со доплата – Dhow Cruise со вечера (45 евра по лице минимум 20 лица). Навечер прошетка со брод Dhow Cruise. Ќе имаме можност да ги видиме највисоките облакодери на двете страни на Dubai Creek. Прошетката е придружувана со ориентална музика, овозможувајќи ни пријатна атмосфера уживајки во традиционалните специјалитети. Ова ќе биде една од незаборавните доживувања за време на престојот во Дубаи. Трансфер до хотел.

ден 5 ДУБАИ – СКОПЈЕ

Факултативни тури со доплнително плаќање – Burj Khalifa по лице евра 55.00 – Џип Сафари во пустината со вечера (50 евра по лице -минимум 20 лица).

ден 6 ДЕН 6 (екстра програми)

Atlantis Aqua venture со трансфер: 75 € по лице.

ден 7

Искористете го последниот ден сончајќи се на плажа. Во Дубаи е една од најпознатите плажи на светот Jumeriah каде што може да поминете прекрасни мигови.

ден 8

Трансфер до аеродромот во Дубаи. Директен лет Дубаи – Скопје 09:15h. FZ 791 U 04DEC 1 DXBSKP HK1 0910 1205 73H E 0 G Пристигнување во Скопје во 12:05h по локално време. КРАЈ НА ПРОГРАМАТА.

Тип на соба Вкупна цена(EUR)
Возрасни врз основа на близнаци / двојно Споделување 589,00
еден за возрасни 769,00

 

Во цената е вклучено

 • Туристичка такса
 • Професионален водич и наша асистенција во текот на патувањето
 • Разглед City Tour Dubai
 • Лет Скопје Дубаи Скопје
 • Ноќевање со појадок во Хотел со 3*
 • Аеродромски Такси

Не е вклучено

 • Dhow Cruise
 • Abu Dhabi with Ferrari world,Atlantis Aqua venture
 • Виза за ОАЕ
 • Burj Khalifa &Burj Al Arab
 • Jeep Safari во пустина
 • Се што не е напоменато во делот вклучено

Забелешки

можете да изберете други хотели :

ORCHID VUE 4* 659 EUR по лице.
1a Street Bur Dubai P.O. box is 185170 Dubai, United Arab Emirates

METROPOLITAN 4* 699 EUR по лице.
Sheikh Zayed Road Exit 41, Al Thanya Street – Dubai – United Arab Emirates