Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»Ñ‚ат со слика за kopaonik
Локација: во средината на туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките .
Капацитет: 181 апартмани, гостите се пријавуваат во хотел Angela , на рецепција.
Хотелски содржини: ресторан Dancing, паркинг. Во околината на објектот има многубројни ресторани, кафетерии, диско, менувачница, супермаркети , продавници.
Опременост на собите: бања, комплетно опремена кујна , TV.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Превземање на клучевите на рецепција на Хотелот Ангела
Цената вклучува:

Наем на студио / апартман
Ски остава
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој 1€ по лице за ноќевање и осигурување 0,7 € по лице за ноќевање, деца од 2-7 год. плаќаат само осигурување 0,7 eur по лице за ноќевање, деца од 7-15 год. плаќаат осигурување 0,7 € по лице за ноќевање и такса за престој 0,5 € по лице за ноќевање.
Цената не вклучува (незадолжително плаќање на рецепција):
Јавен паркинг, јавна гаража.
Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.