Локација: на 200 метри од Гондолата
Капацитет: 84 двокреветни соби, 7 студија, 34 апартмани.
Хотелски содржини: Лоби бар, ресторан, Спа центар, турска бања, парна и финска сауна, џакузи, внатрешен и надворешен базен, аква парк…
Опременост на собите: сите соби се опремени со кабловска ТВ, сопствен тоалет, телефон, мини бар, сеф.Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
користење на aqua park, сауна, фитнес, паркинг, интернет, транспорт до ски гондолата. 
         
Во цената НЕ е вклучено: 
Туристичка такса за престој  1 € возрасен / 0,5 € деца 2-12г. на ден.
Доплата за ручек  9€ / возрасен, 4,5€/ дете ( 3-13 г.)
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 80€ / возрасен, 40€/ дете ( 3-13 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 40€ / возрсен , 20€ / дете (3-13 г)

Максимален број на лица: DBL 2+1,  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1)  -15 % за уплати до 31.10.2018, -10% за уплати до 30.11.2018. Не важат за период 28.12.2018-03.01.2019.
2)  7=5,  14=10 за престој во период 01.12.2018-22.12.2018 и 01.03-15.04.2019. за престој од 2-6 ноки -15% попуст;  7=6,  14=12 за престој во период 23.12. – 27.12.2018 и 11.01-28.02.2019. за престој од 2-6 ноки -15% попуст; Гратис ноќевањата се пресметуваат по последните ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.