Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман.
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола, паркинг…
Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен.Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
користење на базен, ски остава, WI-FI, сауна, парна бања, транспорт до ски гондолата со исклучок во периодот (01.12-21.12).

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца 2-12г. на ден.


Максимален број на лица:  DBL economy (2), DBL stand.(2+2), DBL lux ( 2+2 ).

Минимум престој 3 ноќевања во период 21.12 – 28.12.2018 & 02.01-28.02.2019 и 01.03-10.03.2019

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1)  -15% за уплати до 30.09.2018, -10% за уплати до 31.10.2018, -5% за уплати до 30.11.2018.  Попустите не се комбинираат
2)  14=12, 7=6 за престој во периодот 01.12.2018 – 20.12.2018 & 13.01 – 31.03.209.  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.