Gallery image of this property Gallery image of this property
Локација:
во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година.
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest – аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање…
Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI.Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Цената на хотелското сместување вклучува:
Пријавување во соба, сет за добредојде (овошје, шише вода, вино), коктел за добредојде, сладок поклон за добредојде, плазма шејк за најмладите, гранд сет за добро утро (кафе, дневни новини, магазини, сок од свежо овошје), луксузен Bogner сет козметика, детски сет козметика, можност за гранд појадок во соба, можност за масажа во соба, опрема за бебе на упит (пулт за пресоблекување, када, греач за шишенца, кетлер), експресно одјавување, колач и поклон за заминување.       

Цената не вклучува:
– Дочек на Нова Година во претпродажба до 01.12.2017 во GRAND HOTEL & SPA **** (незадолжително) – свечена вечера со музичка програма 31.12.2017 со популарни естрадни ѕвезди: ВИП зона – 180€, 1 зона – 135€, 2 зона – 117€, деца до 7г бесплатно, 7-12г попуст 50%.
– Посебна програма за деца 3-12 год. дневна програма со анимација и професионална грижа за деца во детскиот клуб – 6 дена во текот на смената од 10-16h (не вклучувајќи ги денот на доаѓање и заминување) доплата 1.200 RSD (okolu 12€).
Јога, пилатес, аеробик, сквош, аквабик, персонален тренинг, фитнес тренинг.
Јавен паркинг, јавна гаража.                         
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):  
– Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.
Попусти и доплати за GRAND HOTEL & SPA****:
– Дете 0-2год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО во 1/2  стандард и супериор соба.
– Дете 2-7год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – 50% во 1/2 стандард и супериор соба.
– Дете 2-12год. доколку користи посебен кревет -30% (со минимум 1 возрасно лице).
– Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете – 50% во 1/3 стандардна соба, 1/3 family соба и 1/3 супериор соба.
– Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете – 30% во 1/4 family соба, 1/4 супериор соба.
– Три деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете – 30% во 1/5 family соба.
– Трето возрасно лице – 20% во 1/3 соба стандардна, 1/3 супериор, 1/4 супериор соба
– Доколку две лица користат 1/3 family соба и 1/3 супериор соба, доплаќаат 20% по лице од цената за 1/3 family соба или 1/2 супериор соба.
– Намалување на цената за промена на услуга – ноќевање со појадок 6€.