НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ


 
Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина
Содржини: 28 соби, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, …), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница…
Економик соби: 17м2 за макс. 2 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Стандардни соби: 22-24м2 за макс. 3 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Комфорт соби: 27-32,5м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Фамилијарни соби: 42м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Пријателски соби: 41м2 за макс. 5 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабинаЦените се изразени во € по соба (за наведениот број на лица) од ноќ,  за уплати во денарска противвредност


Цената вклучува:
Цена по соба, ноќевањата се наведени  во табелата кај мин.ноќевања. Сместување на база ноќевање со појадок
Хотелско осигурување
Јавен паркинг (доколку има места, вкупно за 70 возила)
Wi-Fi (безжичен интернет) во лоби
Ски остава
Анимација за деца во попладневните часови

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. Изнесува 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Можност со доплата
Доплата за Гала вечера на 31.12.2018
Дополнително ноќевање од табелата кај ‘extra day’
Ски бус до центарот на Копаоник
Ски карта за терените на Хотел Јуниор, ски опрема и ски инструктор
WI-Fi (безжичен интернет) во соби

Попусти и доплати:
1 Дете од 0-6 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, 2 дете 0-6г 6€ по ден / ноќевање со појадок
Дете од 7-14 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 6€ по ден / ноќевање со појадок