НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ


  
Локација:
на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина
Содржини: 69 соби и 9 категории на свити, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, …), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница…
Економик соби: 15-21м2 за макс. 2 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Стандардни соби: 21,5-25м2 за макс. 3 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Комфорт соби: 25-33,5м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Фамилијарни соби: 33,5-37м2 за макс. 5 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.Цените се изразени во € по соба (за наведениот број на лица) во дадениот период за наведените минимум денови на престој,  за уплати во денарска противвредност.


Цената вклучува:
Цена по соба, ноќевањата се наведени  во табелата кај мин.ноќевања Сместување на база полупансион (појадок и вечера)
Хотелско осигурување
Јавен паркинг (доколку има места, вкупно за 70 возила)
Анимација за деца во попладневните часови 
Wi-Fi (безжичен интернет) во лоби
Хотелско осигурување 
Ски остава
Гала вечера со музика на 31.12.2018

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):                
Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. Изнесува 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.
                                               
Попусти и доплати:                                               
1 Дете од 0-6 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, 2 дете 0-6г 8€ по ден / полупансион
Дете од 7-14 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 8€ по ден / полупансион