Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено: WI-FI интернет

Во цената НЕ е вклучено:

Туристичка такса за престој, 1€ возрасен и деца 2-12г. на ден.
Доплата за полупансион 13,5€ возрасен, 7 € дете од 4-13г., полнпансион 23,5€ возрасен, 11,5€ дете од 6-13г
Доплата за превоз до гондолата 1€ во правец
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ / возрасен, 30€/ дете (6-13 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрсен , 12,5€ / дете (4-13г)
Максимален број на лица:  DBL (2+1) , Мезонет (2+2)
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1)  -15 % за уплати до 31.10.2018г. , -10% за уплати до 30.11.2018г.
2) 7=6 за пристигнувања после 01.03.2019 Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања. Попустите се комбинираат.
Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.