Локација: на 1.5 километар од Гондолата, на 450 метри од центарот на Банско
Капацитет: 127 студија и апартман
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, ски остава, СПА центар (затворен базен, две сауни, Џакузи, солариум, парна бања, масажа, хидро масажа), чување и нега на деца 2-6 год., подземен паркинг.
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и фенЦените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
WiFi интернет, парна бања, базен, сауна, џакузи, хидро масажа, фитнес, мини клуб, клуб за деца (3-6g.) со бебиситерка во текот на денот од 08 до 22 часот, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца на ден.
Доплата за полупансион 16,5€ возрасен за деца 4-12г 10€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 122€ / возрасен, 65€ / дете (4-12г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 43€ / возрaсен , 21,5€ / дете (4-12г).
Максимален број на лица: Studio Lux/ APP Lux ( 2+1 ), APP delux/, APP executive 2+2, APP 2 спални (4+1).
Минимум престој 4 ноќевања во периодот 21.12-27.12.2018 и  28.12-02.01.2019
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -15% за уплати до 15.10.2015, -10% за уплати до 30.11.2015. Попустите се пресметуваат на основната цена.
2) 7=6, 14=12 за период: 08.01-20.01.2018 & 11.02-10.04.2018;  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.
Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.