Локација:
сместен во мирниот дел на Златибор, на 230 км од Белград
Капацитет: 19 двокреветни соби, 6 луксузни апартмани
Содржини: ресторан, бар, кафе тераса, wellness центар (џакузи, сауна,фитнес), игротека ,конгресна сала, паркинг
Опременост на собите: мини бар, телефон, сеф, бесплатен wirreles интернет, LCD ТВ, фен, баде мантил, папучи.


НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ


РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
Цените се однесуваат по лице од ден или по лице за Новогодишен пакет.


Цената вклучува: (ЗИМА 2018/2019)
Цена по лице од ден, услуга полупансион (појадок и вечера)
Користење на теретана, џакузи, сауна, интернет, игротека за деца
Новогодишни пакети вклучено: Новогодишна вечера на 31.12.2018 и свечена вечера на 01.01.2019

Попусти и Доплати:

Такса за престој 1 € по лице од ден, деца 0-7г бесплатно, 7-15г 0,5 €. Осигурување 0,1€ по лице од ден, плаќаат и деца.

Деца до 5 год. Во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – бесплатно во 1/2 соба

Деца 5-12год. Во придружба на двајца возрасни,на дополнително легло – 50%, на посебен лежај 70%.

Дополнително легло се доплаќа 50%


Напомена:  

Појадокот и вечерата се сервираат на шведска маса доколку во хотелот има повеќе од 15 гости.
Доплата за полнпансион 7,5€ по лице од ден

Цената не вклучува:

Такса за престој 1 € по лице од ден, деца 0-7г бесплатно, 7-15г 0,5 €. Осигурување 0,2€ по лице од ден, плаќаат и деца.

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.