• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Вила “CAMELLIA” – Валона

Вила “CAMELLIA” – Валона

Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 2€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој. 

“Camellia”
Валона
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03  10 17
бр. ноќи  7 7
7
7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 140 150 170 200 240 260 270 270 270 260 230 200 190 180 150
1/3 студио 160 170 190 220 260 280 290 290 290 280 250 230 210 200 170
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • – Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
 • – Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • – Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за клима 2€ од ден. Се доплаќа на лице место.
 • –  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

Галерија