• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Вила “LIDA” – Саранда

Вила “LIDA” – Саранда

Вила “Lida” се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и интернет – БЕСПЛАТНИ, балкони со масичка и столчиња со страничен поглед кон море. Вилата се наоѓа на одлична локација и е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата. Под вилата има сопствен паркинг за гостите на вилата кој патуваат со сопствен превоз. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој.

“Lida”
Саранда
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05  12
бр. ноќи  7 7
7
7 7 7 7
1/2 студио 205 215 230 250 270 290 310 310 310 290 270 250 220 220
1/3 студио 215 225 245 270 290 310 350 350 350 320 300 270 230 230
1/4 студио 225 235 255 280 310 330 380 380 380 340 320 290 240 240
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи без вклучен превоз;
 • – Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер;
 • – Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • – Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител;
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На 50м под вилата.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца од 2 до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Галерија