• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Вила “MARIO” – Ксамил

Вила “MARIO” – Ксамил

Вила “Mario” се наоѓа на помалку од 100м  или околу 2-3 мин пеш до плажа во централниот дел на Ксамил и на околу 70м од Тирана Банк. Вилата е со одличен квалитет на сместување и високо ниво на хигена и има 9.4 оцена од 10 на booking.com. Располага со студија и апартмани со 1 и 2 спални соби за 4 лица. Студијата се наоѓаат на II и III кат и се состојат од две единечни легла или брачен и две легла на кат (едно над друго), комплетно опрема кујна, купатило и тераса.  Апартманите со 1 спална се наоѓаат на I и II кат, опремени со: балкон, комплетно опремена кујна со фрижидер, ТВ, купатило. Распоредот на легла е две легла или кревет на спуштање во кујната и брачен кревет во спалната. Климата и ТВ се во спалната соба. Дуплекс апартманот со 2 спални се наоѓа на приземје во дворот на вилата и се состои од 2 одделни спални соби (лево и десно), (едната соба со брачен кревет, другата соба со 2 оделни легла). Климата, ТВ и кујната се наоѓаат во едната спална соба. Голем фрижидер во ходникот и купатило во средина, помеѓу 2-те спални соби. На сите балкони во вилата има тенда за сонце. Клима и интернет – БЕСПЛАТНИ. Во дворот на вилата има паркинг и скара за корисење на гостите. Студијата и апартманите се во сопствен закуп на Медитеран. Ви посакуваме пријатен престој.

“Mario”
Ксамил
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05  12
бр. ноќи  7
7

7 7 7 7
1/3 студио 225 235 265 285 305 345 345 345 345 335 305 265 225 225
1/3 + 1 студио 235 255  275 295 325 355 355 355 355 345 325 275 235 235
АПТ /2+2/ со 1 спална 245 265 285 315 355 395 395 395 395 395 355 305 265 255
Duplex  APT /2+2/ 2спални
 / 375 425 435 435 435 405 395
опис на ценовникот цени за наем на студио и апартман без превоз

НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио и апарман со една спална за 7 ноќи без превоз;
 • – Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер;
 • – Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • – Во студиo/апартман, дозволено e сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош.
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување околу 160мкд по лице за 8ден за лица под 65год.

Галерија