• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Вила “MARIA” – Ханиоти

Вила “MARIA” – Ханиоти

Вила “Maria”се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла (поставени нови душеци на секое легло во 2021) на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатенинтернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници… Вилата е во сопствен закуп на Т.А. Медитеран. Ви посакуваме пријатен престој.

 EARLY BOOKING – Лето 2022 

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22  |  10% попуст за целосна уплата до 01.05.22

“Maria”
Ханиоти
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06  13 20 27 03 10 17
бр. ноќи  7
7 7
7
7
7
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 85 95 115 140 170 190 330 360 390 390 390 390 390 210 190 150 115 95
1/3 студио 95 105 125 160 190 210 360 390 430 430 430 430 430 230 210 160 125 105
1/3+1 студио 95 115 135 170 200 230 390 420 460 460 460 460 460 240 220 170 135 105
опис на ценовникот  цени по лице со превоз цени за наем на студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);
 • –  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување /Информации во агенција/.