• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

АПАРТ ХОТЕЛ ГОЛДЕН БЕЈ – ПЕФКОХОРИ

АПАРТ ХОТЕЛ ГОЛДЕН БЕЈ – ПЕФКОХОРИ

Апарт хотел ГОЛДЕН БЕЈ се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 50 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот и нуди услуга на база полупансион. Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се плаќа 5 евра на лице место доколку се користи) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок.

Координати: 39°59’38.8″N 23°35’47.0″E 39.994111, 23.596385

Период01.06-15.0616.09-03.1016.06-30.0601.09-15.0901.07-15.0716.08-31.0816.07-31.0701.08-15.08
Цена125 €145 €170 €190 €

Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени за наем по соба на ден со полупансион ( 2 возрасни+2 деца или 3 возрасни )
  • Доплата за 4то лице на ден за полупансион – 22 евра / деца до 14 години – 17 евра

– Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

– Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

– Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

– Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

– По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

– Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.