• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Вила “RELAX” – Полихроно

Вила “RELAX” – Полихроно

Вила “Relax”, се наоѓа во централниот дел на Пoлихроно, веднаш позади кафе бар “Old House” и околу 150m од плажа. На 50м од вилата на истата улица која води кон плажа има голем супермаркет, познатиот млечен ресторант “Lemonis Bakery“, ресторани за брза храна.. Идеална вила за фамилии со мали деца или возрасни лица, бидејки има голем двор и  се наоѓаат на приземје. Апартманите се со една спална за 4 лица и се опремени со: дневна соба со голема кујна (комплетно опремена), трепезарска маса,  LCD телевизор, кревет на спуштање или аголна гарнитура на спуштање каде може да спијат две лица, спална соба со брачен кревет за уште две лица, гардеробер, купатило, клима и интернет – БЕСПЛАТНИ. Две тераси, едната во дворот кај влезот на апартманот и една тераса каде што се излегува од спалната соба. Паркинг простор има пред тараите на вилата. Апартманите се во сопствен закуп на Медитеран и се наоѓаат на приземје.

 EARLY BOOKING – Лето 2022 

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22  |  10% попуст за целосна уплата до 01.05.22
 

“Relax”
Полихроно
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
бр. ноќи  7
7 7
7
7
7
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /2+2/ 90 110 140 170 200 220 370 410 460 460 460 460 460 220 200 170 140 110
опис на ценовникот цени по лице со превоз  цени за наем на апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во апартманот, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат; 6 години;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од вилата на булеварот кај семафорите на автобуската постројка.
 • –  Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за патничко осигурување.