• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел Ozka 3*

Хотел Ozka 3*

  • Кушадаси
од 208€

/ по лице

Времетраење

10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

Положба: Сместен блиску до центарот на градот Кушадаси, хотелот Озка располага со прекрасен панорамски поглед над пристаништето, морето и осторовот Гулаб. Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на 4 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот Ozka располага со вкупно 62 соби.Сите соби располагаат со сопствен балкон (повеќето со поглед на море), сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса), клима уред, ТВ, телефон, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB( појадок – шведска маса). Хотелот поседува со еден ресторан кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек и вечера, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, сала за состаноци.

Услуги со доплата: Пијачки во баровите, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови, хемиско чистење.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два барови, паркинг, 24/7 рецепција,24/7 Lobby Bar, надворешен базен, детски базен, тераса за сончање.

Плажа: Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на четири километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 208
06.06 -16.06 208
11.06 -21.06 208
21.06 -01.07 208
26.06 -06.07 221
01.07 -11.07 234
06.07 -16.07 234
11.07 -21.07 234
16.07 -26.07 234
21.07 -31.07 234
26.07 -05.08 234
31.07 -10.08 234
05.08 -15.08 234
10.08 -20.08 234
15.08 -25.08 234
20.08 -30.08 234
25.08 -04.09 226
30.08 -09.09 213
04.09 -14.09 208
09.09 -19.09 208
14.09 -24.09 208
19.09 -29.09 208