• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Лефкада

  • Duration:
  • Location:
  • Available Seat:
  • Price:

Л Е Ф К А Д А Лето 2020

Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е планината Ставрота, која се издига до 1.158 метри надморска височина. Од Лефкада редовно сообраќаат ферибродови до Кефалонија, Итака и Меганиси. Главниот град на островот е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот. Островот е познат е по прекрасните плажи од кои застанува здивот.

Вила АНДРЕАС е лоцирана на 10 метри од плажа во Никијана. Располага со шест двокреветни соби (сите со еден брачен кревет) и една трикреветна соба (со еден брачен кревет и еден единечен кревет), опремени со ТВ, клима, бања, фрижидер собите немаат кујна и се на услуга ноќевање со појадок. Вилата исто така располага три трикреветни студија (еден брачен кревет и еден единечен кревет) и апартман за четири особи (со брачен кревет во спална и во кујната има кревети на спрат), секое од нив опремено со кујна, ТВ, клима која се доплаќа 5 евра на ден, бања и балкон. 38°45’21.8″N 20°43’10.3″E

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима – се доплаќа 5 евра на ден, тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет). 38°42’33.2″N 20°42’26.1″E

Вила Андреас – 15% попуст 

Вила Јонион – 15% попуст 

За целосни уплати до 29.02.2020

Вила АНДРЕАС ЈОНИОН

Апартман

*Термин  Ноќевања 1/2 СОБА

Со појадок

1/3

Судио

1/4

Апартман

1/3 1/4
30.05.2020 7* 99 € 99 € 99 € 119 €   119 € 
06.06.2020 7* 129 € 129 € 129 € 139 € 139 €
13.06.2020 7* 139 € 139 € 139 € 149 € 149 €
20.06.2020 7* 169 € 169 € 169 € 179 € 179 €
27.06.2020 9 369 € 409 € 489 € 499 € 529 €
06.07.2020 9 429 € 469 € 549 € 559 € 599 €
15.07.2020 9 449 € 489 € 589 € 649 € 689 €
24.07.2020 9 449 € 489 € 589 € 649 € 689 €
02.08.2020 9 449 € 489 € 589 € 649 € 689 €
11.08.2020 9 449 € 489 € 589 € 629 € 669 €
20.08.2020 9 429 € 469 € 549 € 559 € 599 €
29.08.2020 7* 169 € 169 € 169 € 179 € 179 €
05.09.2020 7* 139 € 139 € 139 € 149 € 149 €
 12.09.2020 7* 129 € 129 € 129 € 139 € 139 €
19.09.2020 7* 99 € 99 € 99 € 119 € 119 €

Термините во табелата се денови на започнување на аражманот. Поаѓањето е ден претходно во вечерните часови.

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.

Ø Цената не се менува доколку не се користи превозот !

Ø Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Ø Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

v Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

v деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

v Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!