• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Хотел”Нимфа Русалка”2*

 • Duration:
 • Location:
 • Available Seat:
 • Price:

Хотел “Нимфа Русалка” 2* се наоѓа на убава локација помеѓу Несебар и Сончев Брег,на првата линија од морето околу 120 м.во близина на Какао Бич. Хотелот располага со 1/2 студиа и 1/2 + 1 дополнително легло, биро, телевизор со сателитска програма , wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi), балкон , отворен базен, лоби бар, спортски центар. За гостите има бесплатен чадот и лежалка покрај базенот.

Термин

Јуни


17.06-25.06.2020
24.06-02.07.2020

Јули-Август


01.07-31.08.2020

Август


31.08-07.09.2020

Број на ноќи
BB*
BB* (ноќевање, појадок)
BB*
DBL 1/2, 2+1 без клима
15€
17€ -(без клима)
15€
DBL 1/2, 2+1 со клима
17€
19€ -(со клима)
17€
2 возрасен 1 дете под 12 год.-30% на дополнително легло
доплата за вечера за возрасни +7€
доплата за вечера за дете под 12 години + 5€
HB 26 €-(возрасни) -со клима
HB 18 €-(дете под 12 год.) (на дополнително легло)

 

НАПОМЕНА

 •  – Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  – Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  – Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  – Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  – Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  – Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  – Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  •  – Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
  •  – Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
  •  – Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
  •  – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
  •  – Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
  •  – Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2020
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)