• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

CASA KARINA 4*

CASA KARINA 4*

 Day discounts  | 7=6; 9=8; 11=10; 14=12 – не е валидно за престој во период 27.12 – 03.01.2022

Име на Хотел Вид на сместување Услуга

01.12-21.12
11.03-31.03

22.12-26.12
04.01-10.03
27.12-03.01
Нова Година
 Casa Karina 4*  DBL Standard /2+2/

HB

36.00€ 43.50€ 58.50€
 DBL Studio /2+1/ 38.00€ 46.50€ 62.00€
 Studio LUX /2+1/ 47.00€ 54.50€ 69.50€
 One bedroom APT /2+1/ 47.00€ 51.50€ 67.50€
 Two bedrooms APT /4+1/ 47.00€ 51.50€ 67.50€
 SNGL /1+0/ 54.00€ 66.00€ 87.00€
 Деца до 4 години  бесплатно
 Деца (4-12г) на дополнително легло 21.50€ 27.00€ 36.00€
 Деца (4-12г) на редовно легло 24.00€ 29.50€ 38.00€
 Возрасен на дополнително легло  30.50€ 37.00€ 48.50€

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување.
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица.
 • Минимум престој – 5 ноќевања за периодот: /27.12-03.01/ , 3 ноќевања за сите периоди освен: /27.12-03.01/.
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – сауна,
 •      – парна бања,
 •      – фитнес,
 •      – Wi-Fi интернет.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 95€ за возрасни / 50€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Подземен паркинг – 6.50€ за 24 часа, ограничени места (се плаќа на лице место);
 • Baby cot – 3€ од ден (се плаќа на лице место);
 • Бањарка – 3€ (со депозит од 15.50€ – се плаќа на лице место); 
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 12г);
 • Studiо /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 4г);
 • One bedroom apartment /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 4г / 2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • Two bedroom apartment /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 4г / 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Studio – двокреветно студио / One bedroom APT – апартман со една спална / Two bedroom APT – апартман со две спални / ADL – возрасен / CHD – дете /  – само ноќевање / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.