• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

GRAND HOTEL 4*

GRAND HOTEL 4*

Луксузниот 4* GRAND HOTEL се наоѓа на влезот во Банско и на само 30мин. пешачење до SKI гондолата и 10мин. од центарот на Банско. Комплетно реновиран во 2014 година во луксузен, модерен стил и ентериер со највисоки стандарди и дизајни кои ќе ги задоволат и најпретенциозните гости. Овозможува една колекција на удобства како ресторанот, така и модерниот SPA центар со сауна, масажа, џакузи, спортски центар, огромен лоби бар, казино, ноќен клуб и салон за убавина. Сета палета на понуди ќе Ви овозможи незаборавен престој во GRAND.


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга

01.12-22.12
12.03-31.03

23.12-29.12 30.12-02.01
Нова Година
03.01-09.01 10.01-21.01 22.01-18.02 19.02-11.03
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

HB

37.00€ 53.50€ 81.50€ 56.50€ 49.00€ 54.50€ 40.50€
 DBL Deluxe /2+1/ 42.50€ 59.00€ 87.00€ 61.50€ 54.50€ 60.00€ 46.00€
 Executive Room /2+0/ 56.50€ 73.00€ 100.50€ 75.00€ 69.50€ 74.00€ 59.50€
 SNGL Room /2+0/ 59.50€ 86.00€ / 89.50€ 79.50€ 88.00€ 65.00€
 One bedroom APT /3+1/
97.00€ 198.00€ 198.00€ 134.50€ 123.50€ 132.00€ 103.50€
 Two bedrooms APT /4+1/ 172.00€ 238.00€ 352.00€ 246.50€ 219.00€ 242.00€ 184.00€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло  50% попуст
 Возрасен на дополнително легло  30% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за избраниот вид на сместување / цените за апартманите се за наем на истите;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Минимум престој – 4 ноќевања за Новогодишниот период /30.12-02.01/ и 3 ноќевања за останатиот период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд. 

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања / целиот период во избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       – затворен базен,
       – детски базен,
       – парна бања,
       – хамам (турска бања),
       – сауна / инфраред сауна / финска сауна / солена сауна / арома сауна,
       – релакс соба,
       – џакузи,
       – фитнес,
       – ски гардеробер за сопствена ски опрема,
       – трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Доплата за Executive room with Jacuzzi – 50€ од ден;
 • Доплата за соба со балкон 20€ за цел престој;
 • Доплата за паркинг 10€ од ден (се плаќа на лице место);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 80€ за возрасни / 39€ за деца (6-12г);
 • Божиќна вечера /задолжителна/ – 35€ за возрасни / 15€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни);
 • Studio /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • DBL Deluxe /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • VIP Room /2+0/  (2 возрасни);
 • One bedroom APT /3+1/  (2 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • Two bedroоmѕ APT /4+1/  (4 возрасни / 4 возрасни + 1 дете до 6 години). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard – двокреветна стандард соба / SNGL – еднокреветна соба / One bedroom APT – апартман со една спална / Two bedrooms APT – апартман со две спални /  – само ноќевање / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.