• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

REGNUM HOTEL & SPA 5*

REGNUM HOTEL & SPA 5*

  “Apart Hotel & Spa REGNUM” е хотел со 5* кој се наоѓа на околу 400m од ски лифтовите и 900m од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне. Опкружен со убава природа и со уникатен стил и дизајн, кој се разликува од типичниот традиционализам во одморалиштето, “REGNUM” е прекрасно место за релаксација, каде одличната услуга, удобност, луксуз и стил се склопени во едно.
Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето од нив нудат неверојатен поглед кон величествената Пирин Планина. Без оглед на вашиот избор, сместување по Junior Suite, Executive Suite, Deluxe Suite или простран и многу удобен за големи семејства со 2 спални Grand и Grand Superior Apartment,
пријатниот и удобен престој Ви се секогаш загарантирани. Модерниот СПА центар, кој се протега на површина од 710m2 и Ви нуди најразлични процедури (Затворен базен со дел за деца; затворен со балон базен со полу-олимписки димензии, 30° C (од Декември до Април); две надворешни џакузија 36°C, едно надворешно затворено џакузи; парна бања; турска хамам бања; две Фински сауни; солариум; соба за релаксација; контрастен туш и тропски туш; простории за масажа; ВИП студио за масажа со џакузи; витамин бар), и со целосно опремен Фитнес центар е совршено место за врвна релаксација и подмладување. Хотелот со своите уникатни рекреативни објекти претставува Аll-Season Resort со многу можности за забава и спортски активности во зима и целата пролет-лето сезона (од април до ноември). Ресторанот претставува пријатно изненадување со различни традиционални бугарски и интернационални јадења, како и автентична турска кујна. Во “Apart Hotel & Spa REGNUM” секој ќе го најде своето соодветно место за одмор, релаксација, различни активности и уникатна атмосфера за бизнис состаноци, настани или приватни собири.

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 28.12-02.01
Нова Година
22.12-27.12
03.01-28.02
01.12-21.12
01.03-16.04
Apart Hotel & SPA
Regnum 5*
 Executive Suite /2+2/

BB

214.50€ 147.50€ 125.50€
 Executive Suite (Mountain View) /2+2/ 220.50€ 153.00€ 131.00€
 Executive Deluxe Suite /2+2/ 227.00€ 157.50€ 135.50€
 Executive Deluxe Suite (Mountain View) /2+2/ 231.00€ 164.00€ 142.00€
 Grand Suite /4+2/ 390.50€ 242.00€ 209.00€
 Grand Suite (Mountain View) /4+2/ 396.00€ 246.50€ 214.50€
 King Suite /4+0/ 594.00€ 365.50€ 324.50€
 Прво дете до 13 години бесплатно
 Второ дете од 7-13г. на дополнително легло 31.50€ 20.50€ 18.50€
 Возрасен на дополнително легло 32.00€ 44.00€ 33.00€

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.
 • Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!
 • Во Grand Suite /4+2/ и King Suite /4+0/ цената ја плаќаат минимум 4 лица.
 • Минимум престој – 5 ноќевања за Новогодишниот период: /27.12-01.01/; 3 ноќевања за периодот /21.12-26.12/.
 • За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен со дел за деца,
 •      – финска сауна,
 •      – парна бања,
 •      – турска хамам бања,
 •      – релакс зона,
 •      – фитнес,
 •      – контрасен туш,
 •      – катче за деца,
 •      – надворешен паркинг,
 •      – Wi-Fi интернет во целиот хотел,
 •      – Трансфер од/до СКИ Гондолата. 

Доплати:

 • Доплата за вечера – 10€ за возрасни / 5€ за деца (3-10г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна
     – Сала “Bossa” – 160€ за возрасни / 80€ за деца (11-17г) / 40€ за деца (6-11г);
     – Основен ресторан “Regnum” – 80€ за возрасни / 40€ за деца (11-17г) / 20€ за деца (6-11г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ – 35€ за возрасни / 15€ за деца (11-17г) / 10€ за деца (6-11г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување – 150мкд по лице.

Максимално сместување

 • Executive Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Executive Deluxe Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Grand Suite /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни);
 • Grand Superior Suite /4+2/  (4 возрасни + 4 деца до 12 години / 6 возрасни);
 • King Suite /4+0/  (4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • MV – mountain view (поглед на планина) / ВО – само ноќевање / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.