• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Borovets Hills 5*

Borovets Hills 5*

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 03.01-16.01
07.02-20.02
30.12-02.01
Нова Година
17.01-06.02
21.02-06.03
10.12-29.12
07.03-30.04
Borovets Hills 5*
 DBL Standard /2+1/

HB

152.00€ 240.00€ 123.50€ 99.00€
 SNGL /1+0/ 98.00€ / 80.50€ 65.00€
 Studio /2+1/ 177.50€ 266.50€ 142.00€ 112.50€
 One Bedroom APT /2+1/ 198.00€ 286.00€ 158.50€ 126.50€
 Two Bedrooms APT /4+2/ 275.00€ 434.50€ 222.50€ 178.50€
 Дeте до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г.) на допол. легло во студио
60% попуст
 Возрасен на допол. легло 
30% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ноќ освен за студио и апартман кои се дадени за наем;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking и Day discounts попустите се комбинираат;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – фитнес,
 •      – џакузи,
 •      – сауна, 
 •      – парна бања,
 •      – Wi-Fi интернет,
 •      – паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 88€ за возрасни / 33€ за деца (4-12г);
 • Патничко осигурување

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One Bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Two Bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard – двокреветнa стандардна соба / SNGL –  еднокреветна соба / Studio – студио / One bedroom APT – апартман со една спална / Two bedrooms APT – апартман со две спални ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.