• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

FESTA WINTER PALACE 5*

FESTA WINTER PALACE 5*

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20m од ски лифтовите.
Капацитет: 24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор суита, 12 луксузни суита.
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар.
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, LCD телевизор, телефон, минибар, сеф, фен.

 EARLY BOOKING 

10% попуст за резервации направени до 31.11.2021 и 50% уплата до 15.12.2021

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-19.12
06.03-09.04
20.12-30.12
02.01-05.03
 31.12-01.01
Нова Година
Festa Winter Palace 5*  DBL Deluxe /2+1/

HB

42.50€ 64.50€ 107.00€
 SNGL /1+0/ 68.50€ 102.50€

193.00€

 Junior Suite /2+2/ 53.50€ 74.50€ 117.00€
 One bedroom APT /2+2/ 60.00€ 81.00€ 123.50€

 Дeте до 3 години

бесплатно

 Прво дете (3-13г.) на доп. легло

70% попуст
 Деца (3-13г.) на редовно легло со 1 возрасен 50% попуст
 Возрасен на доп. легло 25% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој – 3 ноќи за сите периоди;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – сауна,
 •      – фитнес,
 •      – парна бања,
 •      – релакс соба,
 •      – контрасен туш. 

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 110€ за возрасни / 55€ за деца (3-13г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /задолжителна/ – 55€ за возрасни / 27.5€ за деца (3-13г);
 • Туристичка такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 3 години);
 • Junior Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard – двокреветна соба / SNGL –  еднокреветна соба / One bedroom APT – апартман со една спална / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.