• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

ХОТЕЛ Lion 4*

ХОТЕЛ Lion 4*

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 26.12-01.01
Нова Година
02.01-07.01
12.02-18.02
18.12-15.12
08.01-11.01
19.02-25.02
01.12-17.12
26.02-01.04
Lion 4*  DBL Standard /2+0/

HB

70.50€ 43.50€ 41.50€ 42.00€
 SNGL /1+0/ 133.50€ 59.50€ 57.50€ 57.50€
 DBL Large /2+1/ 74.00€ 48.00€ 46.00€ 46.50€
 Family room /2+2/ 80.50€ 58.00€ 54.50€ 55.00€
 One Bedroom APT /4+1/ 268.50€ 189.50€ 178.50€ 93.50€
 Дeца до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г) на допол. легло 50% попуст
 Деца (4-12г) на редовно легло 25% попуст
 Возрасен на допол. легло 56.50€ 37.00€ 35.00€

31.50€

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во One Bedroom APT цената е дадена за наем на цел апартман (за максимум 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни);
 • Минимум престој – 5 ноќевања за цел период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – сауна,
 •      – фитнес,
 •      – трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 88€ за возрасни / 44.00€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /НЕзадолжителна/ – 55€ за возрасни / 44.00€ за деца (4-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • DBL Large /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Family room /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard – двокреветна стандард /DBL Large – двокреветна голема / Family room – фамилијарна соба /One bedroom APT – апартман со 1 спалнa / BB – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.