• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел “Club A” 3*

Хотел “Club A” 3*

Хотелот Club A се наоѓа во срцето на живописното скијачко одморалиште на Копаоник, со успешна приказна за угостителството  напишана во изминатите 30 години. На надморска височина од 1750 метри.


Име на Хотел

Термини: Услуга

Денови

Бр.ноќи Вид на сместување
SNGL/1+0/ DBL/2+0/
TRPL/2+1/
Club A 4* 02.12-05.12.2021

HB

четврток – недела  3 63€ 45€
05.12-12.12.2021  недела – недела 3 63€ 45€
12.12-17.12.2021 недела – петок  5 105€ 75€
17.12-20.12.2021  петок – понеделник 3 63€ 45€
20.12-27.12.2021  понеделник – понеделник  3/4/5/6/7 81€ 58€
27.12-30.12.2021 понеделник – четврток  3 84€ 60€
27.12-02.01.2022 (Нова Година)  понеделник – недела 6 105€ 75€
30.12-02.01.2022  четврток – недела 3 133€ 95€
31.12-02.01.2022  петок – недела 2 147€ 105€
02.01-09.01.2022 недела – недела  7 105€ 75€
09.01-16.01.2022 недела – недела 7 105€ 75€
16.01-23.01.2022 недела – недела 7 105€ 75€
23.01-30.01.2022 недела – недела 7 91€ 65€
30.01-06.02.2022 недела – недела 7 91€ 65€
06.02-13.02.2022 недела – недела 7 105€ 75€
13.02-20.02.2022 недела – недела 7 105€ 75€
20.02-27.02.2022 недела – недела 7 91€ 65€
27.02-06.03.2022 недела – недела 7 91€ 65€
06.03-13.03.2022 недела – недела 7 105€ 75€
13.03-20.03.2022 недела – недела  3 70€ 50€
20.03-27.03.2022 недела – недела  3 63€ 45€
27.03-03.04.2022 недела – недела  3 63€ 45€

НАПОМЕНА:

– Цените на хотелското сместување се однесуваат за период: 02.12.2021 – 03.04.2022 година;
– Наведените цени се однесуваат по лице за сместување во 1/1 | 1/2 | 1/3 соба на база на полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса;
– Пијалокот не е вклучен во вечерата;
– Цените вклучуваат и соодветен данок-регулиран со закон, кој е подложен на промени (моментален износ 10% на цена на соба и 20% на цена на полупансион);
– На гостите на располаѓање како гратис се и следните услуги:
*Користење Wi-Fi интернет во собите и јавните простории
*Користење на услуги на СПА-центарот
– Туристичка такса 1€ по лице од ден (се плаќа на рецепција);
– Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
– Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот;
– Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 денари;
– Бараниот термин треба да се резервира 10 дена пред започнување на услугата;
– Паркинг: 300мкд / дневно.


Максимално сместување:
DBL Standard /2+0/ (2 возрасни + 1 дете до 3 години);
Studio/2+1/ (2 возрасни + 1 дете до 9 години / 3 возрасни);
Family APT /2+2/ (4 возрасни);
APT Deluxe /4+1/ (5 возрасни).


ЛЕГЕНДА
DBL Standard – двокреветна стандард соба / Studio – студио / One bedroom APT – апартман со една спална
ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера / FB – ноќевање со појадок, ручек и вечера