• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел “Kraljevi Cardaci” 4* – Копаоник

Хотел “Kraljevi Cardaci” 4* – Копаоник

Комплексот “Kraljevi Cardaci” се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна,  парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет.


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга

28.11-12.12

12.12-26.12 26.12-02.01
Нова Година
02.01-16.01 16.01-23.01 23.01-06.02 06.02-13.02 13.02-20.02 20.02-06.03
Kraljevi Cardaci 4*  DBL Standard /2+1/

HB

46€ 51.50€ 87€ 64.50€ 64.50€ 64.50€ 56€ 64€ 51.50€
 SNGL /1+0/  60€ 67€ 113€ 84€ 84€ 84€ 72.50€ 84€ 67€
 One bedroom APT /2+2/  56€ 61€ 101€ 76.50€ 76.50€ 73€ 73€ 76.50€ 61€
 Дете до 7 години бесплатно
 Деца (7-15г) на дополнително легло  50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст
 4-то и 5-то лице во APT 50% попуст

НАПОМЕНА:

Цените се однесуваат на ноќевање со услуга попупансион (доручек и вечера) на база на шведски стол (пансионските оброци се ограничени по принцип на шведски стол. Во случај во хотелот да се сметсени помалку од 30 гости, пансионските оброци се служат по принцип сет мени избор на повеќе јадења.)
Неограничено користење SPA&WELLNESS центарот кој е со големина од 1500m²:
– затворен базен, џакузи, отворен базен, џакузи на отворено, финска сауна био сауна (руска бања), арома-парно (турско)купатило, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидариум клупи
Float Spa капсула и третмани за релаксација, третмани за тело и масажи засебно се резервираат  и додатно се доплаќаат
Неограничено користење на столот за тенис
Превоз до скијалиштето пет пати дневно додека работи жичарата
Користење на скијалиштето со  ски сервис одалечени 30 m од ски стазата „Мало езеро” (поред скијалиштето се наоѓа голем паркинг кој додатно се доплаќа)
–  Дружење со Дедо Мраз за време на новогодишните празници
–  Користење на детската игротека со присуство на родител
– Безжичен интернет во хотелскиот простор
– Отворен паркинг во објектот (ограничен капацитет)

*Такса за престој во износ од 1€ по ноќевање по лице.


Максимално сместување:
DBL Standard /2+0/ (2 возрасни + 1 дете до 3 години);
TRPL Standard/2+1/ (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
Оne bedroom APT/2+2/ (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни).


ЛЕГЕНДА
DBL Standard – двокреветна стандард соба / Studio – студио / One bedroom APT – апартман со една спална
RO – само ноќевање / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера / FB – ноќевање со појадок, ручек и вечера