• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел “Putnik” 4* – Копаоник

Хотел “Putnik” 4* – Копаоник

Хотел “Putnik” се наоѓа на надморска височина од 1.650 метри, во најубавиот дел на Копаоник – Сончевата долина. Целосно реновираниот хотел на гостите им нуди се она што нивниот престој би го направило комфорен, попријатен и  интересен. Хотелот располага со 116 сместувачки единици  (стандард или фамилијарни соби како и апартмани).  Хотелот ги нуди следните можности: SPA & WELLNESS центар, пансионски ресторан, лоби-бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар и сала за состаноци, скијалиште во состав на хотелот, отворено спортски терени, паркинг, банкомат и сувенирница, како и секојдневен трансфер со минибус од и до ски-терените за своите гости. Во состав на хотелот се наоѓа и супериор Вила Путник (со фамилијарни и стандард соби).

Име на Хотел Термин / Вид на сместување Услуга 01.12-23.12 24.12-28.12 29.12-02.01
Нова Година
03.01-22.01 23.01-12.02 13.02-16.02 17.02-05.03 06.03-09.03 10.03-12.03
Putnik 4*  SNGL /1+0/ RO 107€ 128€ 195€ 143€   128€  143€  128€ 150€ 120€
 DBL&TRPL Standard 71€ 85€ 130€ 95€  85€ 95€ 85€ 100€ 80€
 Family Room /2+2/ (vila) 78€ 94€ 143€ 105€ 94€ 105€ 94€ 110€ 88€
 One bedroom APT /2+2/ (vila) 85€ 102€ 156€ 114€ 102€ 114€ 102€ 120€ 96€
 Деца (3-9г) на дополнително легло  30% попуст

НАПОМЕНА:

Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
Туристичка такса 1€ по лице од ден (се плаќа на рецепција);
Wellness & SPA, затворен базен за возрасни, затворен базен за деца,  Jacuzzi, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања, фитнес центар;
Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот;
Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62 денари;
Бараниот термин треба да се резервира 10 дена пред започнување на услугата.


Максимално сместување:
DBL Standard /2+0/ (2 возрасни + 1 дете до 3 години);
Studio/2+1/ (2 возрасни + 1 дете до 9 години / 3 возрасни);
Family APT /2+2/ (4 возрасни);
APT Deluxe /4+1/ (5 возрасни).


ЛЕГЕНДА
DBL Standard – двокреветна стандард соба / Studio – студио / One bedroom APT – апартман со една спална
ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера / FB – ноќевање со појадок, ручек и вечера