• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Hotel Klajdi 4* – Golem, Albania

Hotel Klajdi 4* – Golem, Albania

ПОЛОЖБА:
Хотел Клајди Ресорт се наоѓа во Голем, Драч. Хотелот е оддалечен 13 км од пристаништето во Драчр и 15 км од амфитеатарот во Драч. Аеродромот во Тирана е оддалечен 44 км.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со 150 климатизирани соби. Сите соби се модерно дизајнирани и располагаат со кабелска телевизија со рамен екран и минибар. Секоја соба има приватна бања со туш и фен. Некои соби се со балкон, додека апартманите се опремени и со простор за седење. Некои соби имаат звучни изолирани прозорци и детектори за чад. Хотелот располага и со бесплатна Wi-Fi конекција.

УСЛУГА:
Појадок се служи секое утро во ресторанот. Гостите можат да уживаат во европски, италијански, медитерански и грчки оброци во Ел Сабор Ресторан.
Хотелот располага и со бесплатен приватен паркинг.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со рецепција која работи 24 часа, ресторан, бар, приватен паркинг, базен со тобогани, градина и детско игралиште. 

ПЛАЖА:
Хотелот има сопствена приватна плажа. 

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 Јуни 2021 Јули и Август 2021 Септември 2021 Октомври 2021
Двокреветна стандард соба (цена по лице) 34€ 37€ 48€ 42€ 30€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за ХБ услуга 10 евра, доплата за ФБ услуга 20 евра за период Јуни, Јули, Август и Септември.
Прво дете 0-4.99 (со 2 возрасни лица) бесплатно, второ дете 0-4.99 (со 2 возрасни лица) + 15 евра по ноќ, прво дете 5-11.99 (со 2 возрасни лица) 50% попуст, второ дете 5-11.99 (со 2 возрасни лица) 20% попуст, прво и второ дете 5-11.99 (со 1 возрасно лице) 20% попуст. Трето лице во соба 20% попуст, четврто лице во соба 10% попуст. Еднокреветна соба 15% попуст од цената за двокреветна соба.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија