• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Hotel Luxury 4* – Ksamil,Albania

Hotel Luxury 4* – Ksamil,Albania

ПОЛОЖБА:
Лоциран на околу 150 метри од Рајската плажа, Hotel Luxury се наоѓа во Ксамил, на само 5 км од влезот на националниот парк Бутринт, кој е на списокот на УНЕСКО. 

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со неколку типови на луксузни соби. Сите соби се климатизирани и имаат балкон, од кои некои нудат и поглед на море. Собите се опремени со телевизор со рамен екран со кабелски и сателитски канали, како и мини бар, сеф и работна маса. Секоја соба има приватна бања опремена со туш, со фен за коса.

УСЛУГИ:
Хотелот нуди услуга ноќевање со појадок. Има ресторан кој работи 12-23 часот и бар кој работи од 07-23 часот. Луксузниот хотел нуди услуга во соба, гаража за паркирање,24 часовна услуга.

СОДРЖИНА:
Хотелот има рецепција, бар на самото место и ресторан со пространа тераса. Плажата се наоѓа на 150 метри.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
01.07.2021 – 11.07.2021 11.07.2021 – 25.08.2021 01.06.2021 – 16.06.2021 16.06.2021 – 01.07.2021 25.08.2021 – 01.09.2021 01.09.2021 – 11.09.2021 11.09.2021 – 01.10.2021
Двокреветна делукс соба поглед назад 2 или 3 спрат(цена по лице) 30€ 35€ 24€ 26€ 30€ 26€ 24€
Двокреветна делукс соба без поглед приземје(цена по лице) 26€ 29€ 22€ 24€ 26€ 24€ 22€
Двокреветна делукс соба со страничен поглед на море 2 или 3 спрат(цена по лице) 35€ 39€ 29€ 30€ 35€ 30€ 29€
Премиум двокреветна делукс соба со поглед на море 2 или 3 спрат(цена по лице) 39€ 43€ 32€ 35€ 39€ 35€ 33€
Премиум делукс фамилијарна соба со поглед на море 2 или 3 спрат (цена по соба) 131€ 146€ 112€ 117€ 131€ 117€ 112€
Премиум делукс фамилијарна соба приземје (цена по соба) 114€ 129€ 94€ 99€ 114€ 99€ 94€
Дете 0-7.99 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€
Дете 8+ 10€ 10€ 10€ 10€ 10€ 10€ 10€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Доплата за оброци: полупансион-13 евра, полн пансион-26 евра; деца 0-5 години не плаќаат; деца 6-10 години полупансион 7 евра,полн пансион 13 евра; деца 10+ години плаќаат цена како за возрасен

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија