• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Marbella Beach Hotel 4* – Golem

Marbella Beach Hotel 4* – Golem

ПОЛОЖБА:
Сместен во Голем, на самата плажата и со посебен дизајн на зградата каде што поголем дел од собите имаат поглед на море, Хотел Марабела нуди совршено место за одмор и релаксација. Од центарот на Драч е оддалечен само 9 км.

СМЕСТУВАЊЕ:  
Собите даваат пространа и смирувачка атмосфера, специјално дизајнирани да понудат сè што ви треба за да се опуштите со стил. Прекрасен распоред со модерен дизајн на ентериер. Сите соби се комплетно опремени со сите погодности.

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), со можност за доплата за ХБ сервис.

СОДРЖИНА: 
Одликувајќи се на локација крај плажа поставена во Голем, Хотелот Марбела нуди сезонски отворен базен и поглед на морето. Бар и ресторан со вкусно јадење, традиционални и меѓународни врвни пијалоци. Бесплатна WiFi е достапна и бесплатен приватен паркинг е обезбеден. 

ПЛАЖА:
Располага со приватна плажа обезбедена со лежалки и чадори која е на достапност само за гостите од хотелот.

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА: 
Хотел Марбела нуди разновидни рекреативни активности за туристите да уживаат во текот на нивниот престој.Секојдневни активности и забави покрај базенот и на самата плажа. Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.

Датум на престој: Април-Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна соба 48€ 54€ /
Deluxe двокреветна соба (цена по лице) 30€ 39€ /
Делукс Трокреветна соба (цена по лице) 30€ 39€ /

 

Датум на престој: Јуни и Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна соба 52€ 58€ 64€
Deluxe двокреветна соба (цена по лице) 34€ 40€ 46€
Делукс Трокреветна соба (цена по лице) 34€ 40€ 46€

 

Датум на престој: Јули и Август 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион
Еднокреветна соба 53€ 61€ 67€
Deluxe двокреветна соба (цена по лице) 36€ 42€ 48€
Делукс Трокреветна соба (цена по лице) 36€ 42€ 48€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Дете до 5,99 години бесплатно; Дете од 6 – 11,99 години 50 % попуст; Дете над 12 + се смета за возрасен; За трето лице попуст 20%

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија