• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

IMPERIAL PALACE 5* (ex VICTORIA PALACE 5*)

IMPERIAL PALACE 5* (ex VICTORIA PALACE 5*)

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

11.06.2021 – 20.06.2021   31.08.2021 – 14.09.2021  

ALL INCLUSIVE

21.06.2021 – 08.07.2021 23.08.2021 – 30.08.2021

ALL INCLUSIVE

09.07.2021 – 22.08.2021    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  – без балкон 41 €
52 €
 58,50 €
Лице во двокреветна соба – поглед парк 43 €
 55 €
61,60 €
Лице во студио -поглед море 47,30 € 59,50 € 66 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Фитнес сала

– Интернет

– Анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години 
 
Попусти:
Дете до 4.99 години – бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО
Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио – 20% попуст на регуларната цена
Доплата за поглед море во двокреветна соба – 2,5е по лице на ден

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Галерија