• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Hotel Park 3* Будва

Hotel Park 3* Будва

Hotel Park 3* Budva : сместен е во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови.Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. Повеќе за хотелот погледнете на следниот линк: http://hotelparkbudva.com/me/hotel.html. Се наоѓа на сама плажа.

Цените се за термин : 8 дена / 7 ноќи – појадок и вечера

Цените се дадени:    по лице во евра (сопствен превоз)

Hotel Park 3* Будва

(Локациски на сама плажа )

Термин

7 ноќевања со појадок и вечера

Приземје

Economy Room

Кат                

Поглед планина

Standard room

       Кат

Поглед море

Standard room

 

22.0529.05.2021 168 189 210€
За резервации до 10.06 135€ 150€ 165€
29.05.05.06.2021 275 196 217
За резервации до 10.06 140€ 157€ 174€
05.0612.06.2021 217 238 266
За резервации до 10.06 174€ 190€ 213€
12.0619.06.2021 231 252 280
За резервации до 10.06 185€ 201€ 224€
19.0626.06.2021 238 259 287
За резервации до 10.06 190€           207€ 229€
26.0603.07.2021 259 280 308
За резервации до 10.06 207€ 224€ 246€
03.0710.07.2021 280 301 329
За резервации до 10.06 224€ 240€ 263€
10.07-17.07.2021 287 308 336
За резервации до 10.06 229€ 246€ 269€
17.0724.07.2021 301 322 357
За резервации до 10.06 240€ 257€ 285€
24.0731.07.2021 301 322 357
За резервации до 10.06 240€ 257€ 285€
31.0707.08.2021 301 322 357
За резервации до 10.06 240€ 257€ 285€
07.0814.08.2021 301 322 357
За резервации до 10.06 240€ 257€ 285€
14.0821.08.2021 301 322 357
За резервации до 10.06 240€ 257€ 285€
21.0828.08.2021 301 322 357
За резервации до 10.06 240€ 257€ 285€
28.0804.09.2021 287 308 336
За резервации до 10.06 229€ 246€ 269€
04.0911.09.2021 231 252 280
За резервации до 10.06 185€ 201€ 224€
11.0918.09.2021 231 252 280
За резервации до 10.06 185€ 201€ 224€
18.0925.09.2021 196 217 238
За резервации до 10.06 157€ 174€ 190€
25.0902.10.2021 196 217 238
За резервации до 10.06 157€ 174€ 190€
02.1009.10.2021 175 196 217
За резервации до 10.06 140€ 157€ 174€
09.1016.10.2021 161 182 203
За резервации до 10.06 129€ 146€ 163

Опис на аранжман:

Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевња со појадок и вечера (без превоз)

Цените се изразени во евра и се пресметуваат во денарска противредност по курс 1еур = 62 денари

Во цената е вклучен појадок и вечера кој се служат во ресторан на шведска маса

Хотелот се наоѓа на сама плажа

Информации за собите:
Стандардните соби поседуваат: Поглед на планина / Поглед на море, Балкон, Клима, Фрижидер, ТВ, Сателитска телевизија, WI-FI и можност за бебешко креветче

Напомена :
Ценовникот во жолтата колона е со пресметан попуст и важи за резервации до 10.06.2021

Ценовникот во белитите колони е со редовни цени и без пресметан попуст

За отказ на резервации во (рана уплата со попуст за резервации до 10.06) не се враќа уплатениот аванс од 30% според цената одбрана од програмата

Дополнителни информации – доплати:
-1/1 соба – Доплата од 50 % од цената

– Дополнително легло (Extra bed) – се доплаќа 70 % од цената.

– Туристичката такса во износ од 1,5 еур / по ноќевање се плаќа на рецепција во хотелот

Попусти за деца:

– Прво дете 0-06 години гратис (заедничко легло), на дополнитлено легло 50%

– Прво дете 05-14 години 50%

-Второ дете 0-06 години 50 % (заедничко легло)

-Второ дете 06-14 години 50%

Препорачуваме патничко осигурување кое може да го извадите кај нас во агенција !

Информации за собите
Собите се доделуваат на рецепција во хотелот
Сместувањето во собите и одјавувањето е според редот и политиката на хотелот кој генерално е сместување во 14:00часот и одјавување во 10:00часот
Бројот на лица треба да е идентичен со бројот на ваучерот издаден од туристичката агенција
Типот на соба се одредува за време на резервација во аранжманот (еднокреветна, двокреветна, трикреветна)
Третиот кревет како дополнителен се разликува во economic room од standard room

Economy Room приземје 2+0
Собите се од 18 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со два кревети или брачен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi

Economy Room приземје 2+1
Собите се од 25 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со три единечни кревети или со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.

Standard Room према море 2+0

Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет, клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.                   Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 2+1
Собите се 20 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето . Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 3+0
Собитесе 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 3+1
Собите се 30 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет, единечен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према планина 3+0
Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната свртена кон градот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со три единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска со ширина од 60 см.

Standard Room према планина 2+0
Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат на хотелот од страната кон планина. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со два единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска тераса ширина од 60 см.