• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

ПЕФКОХОРИ – ВИЛА ТАЛАСА

ПЕФКОХОРИ – ВИЛА ТАЛАСА

 

Вила ТАЛАСА се наоѓа на околу 40-50 метри од плажа. Располага со трокреветни студија со балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима (се доплака 5 евра на ден) и Wi-Fi од 01 Јуни. Сместувањето е од Б-категорија.

 

Опис на студијата:

1/3 студио на ниско приземје со заграден дел како балкон, една просторија со дупли и единечен кревет или 3 поединечни кревети и мини кујна.

1/3 студио на 1 кат, една просторија со дупли и единечен кревет и мини кујна и балкон.

 

39°59’25.1″N 23°36’43.8″E

39.990298, 23.612158

 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без превоз

(превоз со доплата )

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 студио

сутерен

1/3 студио

Прв спрат

23.05 7 ноќи 139 € 159 €
30.05 7 ноќи 159 € 179 €
06.06 7 ноќи 179 € 199 €
13.06 7 ноќи 250 € 280 €
20.06 7 ноќи 280 € 300 €
27.06 7 ноќи 300 € 330 €
04.07 7 ноќи 320 € 350 €
11.07 7 ноќи 340 € 370 €
18.07 7 ноќи 370 € 400 €
25.07 7 ноќи 370 € 400 €
01.08 7 ноќи 370 € 400 €
08.08 7 ноќи 370 € 400 €
15.08 7 ноќи 370 € 400 €
22.08 7 ноќи 340 € 370 €
29.08 7 ноќи 310 € 340 €
05.09 7 ноќи 250 € 280 €
12.09 7 ноќи 159 € 179 €
19.09 7 ноќи 119 € 139 €

 

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања

Ø Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број можност со дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

Ø За уплата на два последователни термини за престој, одобруваме 10% попуст на вториот термин и важи само за редовни цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Ø Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

Ø Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Ø По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Ø Во услови на Ковид19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.

Ø За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

Ø При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.

Ø За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот.

Ø Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Цена за превоз:

v Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

v деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

v Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:
– Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
– Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
– Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
– Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
– Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

v Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

v Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.