• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Хотел “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори

Хотел “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”. 
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 EARLY BOOKING – Лето 2022 

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22  |  10% попуст за целосна уплата до 01.05.22

  прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год – 50% попуст  |  трет возрасен – 50% попуст  

“Ammon Garden” 3*
Пефкохори
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
бр. ноќи  7BB
7BB 7BB 7BB
7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице  (BB) 105 125 155 185 215 235 255 275 315 315 315 315 315 285 235 195 155 125
 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • –  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • –  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторант “Pink” на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • –  Клима – БЕСПЛАТНА;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • –  Превоз од: Штип / Струмица / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Второ дете од 6-12 години – 50% попуст;
 • –  Трет возрасен – 40% попуст;
 • –  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • –  Доплата за вечера: 80€ за возрасни / 50€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • –  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.