• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* – МЕТАМОРФОЗИ

ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* – МЕТАМОРФОЗИ

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како психички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

•Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

•Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;

•Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;

•Неограничено, локални алхохоли како пиво и вино и безалхохолни пијалоци од 12:00-21:00

Термин од:Број на ноќевањаПо лице во 2+1 ЕКОПо лице во 2+1По лице во 1/4 студиоПо лице во 1/4 апарт. 
 
21.057180190200210 
28.057200200220230 
4.067250270300320 
11.067280300330350 
18.067320340360380 
25.067340360390410 
2.077360380410430 
9.077380410440460 
16.077430450480500 
23.077430450480500 
30.077430450480500 
6.087430450480500 
13.087430450480500 
20.087430450480500 
27.087370410430450 
3.097320330360380 
10.097230230250270 
17.097180180210230 

НAПОМЕНА:

  • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

Максимален капацитет на собите:

– 2+1 (еко или стандард) – 3 возрасни

– 1/4 (студио или апартман) – 4 возрасни

– Прво дете до 13,99 години, сместено со двајца возрасни, на редовно легло во 2+1 Еко или стандард – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни, сместено на редовно легло во 1/4 Junior suite или Family apartment – БЕСПЛАТНО;

– Трет возрасен над 14 години, сместен во 2+1 Economy или Standard, плаќа 50% од цената во табелата

– Трет и четврт возрасен над 14 години, сместени во 1/4 Junior suite или Family apartment, плаќаат по 50% од цената во табелата;

– Дете до 7 години, дозволено е да се смести бесплатно како четврто лице во 2+1 Economy или Standard, или како 5-то лице во Junior suite или Family apartment, со тоа што не користи кревет (дели легло заедно со родителите)

– BABY COT – БЕСПЛАТНО (на претходно одобрено барање)

– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;