• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

ВИЛА ЗАФИРИЈА – ПОЛИХРОНО

ВИЛА ЗАФИРИЈА – ПОЛИХРОНО

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и на 150 метри од плажа. Реновирана во 2019 година и истата располага со двокреветни студија, трокреветни студија и апартмани и етворокреветни студија и апартмани кои се наоѓаат на приземје, прв и втор кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi – од 01Јуни и клима уред, вклучен во цената. Сместување од Б-категорија.

Попуст за резервации направени до 30.04.2022

-12%  за термини: 21.05 / 29.05 / 05.06

– 10% за сите останати термини 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИННоќевања1/2 СТД1/3 СТД1/4 СТД1/3 АПП1/4 АПП
21.05880 €90 €100 €100 €110 €
29.057120 €140 €150 €150 €170 €
05.067160 €180 €190 €190 €220 €
12.067230 €260 €270 €270 €300 €
19.067250 €280 €300 €300 €370 €
26.067270 €290 €320 €320 €400 €
03.077300 €310 €350 €350 €430 €
10.077320 €340 €390 €390 €470 €
17.077350 €380 €400 €430 €500 €
24.077350 €380 €400 €430 €500 €
31.077350 €380 €400 €430 €500 €
07.087350 €380 €400 €430 €500 €
14.087350 €380 €400 €430 €500 €
21.087320 €350 €370 €400 €450 €
28.087270 €300 €330 €320 €380 €
04.097250 €270 €290 €260 €300 €
11.097160 €180 €200 €200 €210 €
18.097130 €140 €150 €150 €170 €
25.09780 €90 €100 €100 €110 €

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Протокол за влез во Грција / Македонија:

Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, или потврда за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината) или сертификат за прележан Covid-19 (можно е патување по 1 месец од потврдената инфекција, но, максимум до 6 месеци од датумот на тестирање. Патниците кои патуваат со свое возило треба да го пополнат онлајн дигиталниот формулар за локализација на патниците https://travel.gov.gr/#/