• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

ПЕФКОХОРИ – вила КАРАМАВРОС

ПЕФКОХОРИ – вила КАРАМАВРОС

Вила Карамаврос се наоѓа на главната улица, на околу 150 m од плажата. Без разлика што вилата се наоѓа на главната улица, гостите секако ќе уживаат во амбиентот на оваа вила, како наутро така и навечер. Навистина ретко може да се најде вака уреден двор, исполнет со зеленило и цвеќиња. Вилата располага со апартмани и дуплекс апартмани. Сите соби располагаат со комплет опремени кујни, бања, ТВ, Wi-Fi, крпи и клима уред. Паркингот наоѓа во дворот на вилата.

Координати: 39.98879790559252, 23.61166719683281

-10% попуст за резервации до 30.04.2022

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман

ТЕРМИННАЕМ1/3+1 апп1/4 апп1/4 дуплекс
21.058 ноќи90€100€130€
29.057 ноќи150€170€200€
05.067 ноќи230€250€290€
12.067 ноќи290€310€350€
19.067 ноќи360€380€400€
26.067 ноќи390€410€440€
03.077 ноќи410€430€460€
10.077 ноќи450€470€500€
17.077 ноќи490€500€540€
24.077 ноќи490€500€540€
31.077 ноќи490€500€540€
07.087 ноќи490€500€540€
14.087 ноќи490€500€540€
21.087 ноќи430€450€480€
28.087 ноќи360€380€410€
04.097 ноќи300€320€350€
11.097 ноќи210€230€260€
18.097 ноќи160€180€200€
25.097 ноќи110€130€150€

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7/8 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Протокол за влез во Грција / Македонија:

Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, или потврда за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината) или сертификат за прележан Covid-19 (можно е патување по 1 месец од потврдената инфекција, но, максимум до 6 месеци од датумот на тестирање. Патниците кои патуваат со свое возило треба да го пополнат онлајн дигиталниот формулар за локализација на патниците https://travel.gov.gr/#/