• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Вила “EFI” – Паралија

Вила “EFI” – Паралија

Вила “EFI” е лоцирана на одлична локација во центар на Парлиа на само 20m од прекрасната песочна плажа и 100m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еден брачен), 1/3 (еден брачен и еден единечен); 1/3+1 (еден брачен, еден единечен и фотеља на спуштање). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата располага со ЛИФТ и е со одличен квалитет на сместување.Wi-Fi интернет – Бесплатен. Студијата се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран и се на II кат.

 EARLY BOOKING – Лето 2023 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23   |   5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

“EFI”
Паралија
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
бр. ноќи  7 7
7
7
7
7
7
7 7
7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио
230 250 270 290 310 345 385 385 395 395 395 395

385

345 305 275 235
1/3 студио 270 290 310 330 350 395 425 425 435 435 435 435 425 385 335 295 255
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за клима – 5€ од ден (на рецепција);
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Автобуски превоз ПАРАЛИА, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Паралиа (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h

 Скопје – Солун – Катерини – Паралија

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (5.30€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Паралиа:                        16:20 по МК време / 17:20 по ГР време (на 100m од вилата)