• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Вила Христос – Полихроно

  • Duration: 7
  • Location:
  • Available Seat:
  • Price:

Вила ХРИСТОС – се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3 апартмани и 1/4дуплекс апартмани, сите се со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi – од 01 Јуни!!! Kлимата е вклучена во цена.
Истата е од Б-категорија.

Опис на апартманите: 1/3 апартман –(1 и 2 кат), две простории, спална со 3 единечни кревети и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон. 1/4 дуплекс апартман –(1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два поединечни кревети и кујна со трпезарија.

 – 10% попуст

За целосни уплати до 31.03.2020

Табела бр.1 – вонсезонски цени

ТЕРМИН  24.05.2020  31.05.2020  07.06.2020  14.06.2020  21.06.2020
Ноќевања 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
 1/3 апп и

 1/4 дуплекс 

80€ 105€ 135 € 145 € 155 €

 

Табела бр.2 – сезонски цени

ТЕРМИН Ноќевања 1/3апп 1/4 дуплекс
28.06.2020 7 ноќи 300 € 390 €
05.07.2020 7 ноќи 340 € 440 €
12.07.2020 7 ноќи 370 € 470 €
19.07.2020 7 ноќи 390 € 510 €
26.07.2020 7 ноќи 390 € 510 €
02.08.2020 7 ноќи 390 € 510 €
09.08.2020 7 ноќи 390 € 510 €
16.08.2020 7 ноќи 370 € 470 €
23.08.2020 7 ноќи 340 € 440 €

 

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени

Термин  30.08.2020  06.09.2020  13.09.2020  20.09.2020
Ноќевања 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
1/3 апп и 1/4 дуплекс 155€ 135€ 115€ 70€

 

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Ø Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Тргнувањето е на денот објавен во табелата. Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро пред ‘Скара кај Жмара’. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

Ø Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

Ø За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Ø Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Магелан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а.