• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Хотел”Golden Dreams”3*

 • Duration:
 • Location:
 • Available Seat:
 • Price:

Хотел “Golden Dreams” 3* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег, на околу 250 м.од плажата . Хотелот располага со 1/2 студиа и АПП 2+2 со една спална и комплетна кујна , биро,телевизор со сателитска програма , wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi) со доплата, балкон , отворен базен, простор за деца, бар околу базенот, спортски центар. За гостите има бесплатен чадор покрај базенот.

Термин

Јуни


24.06-08.07.2020

Јули-Август


09.07-23.08.2020

Август


24.08-31.08.2020

Број на ноќи
*
*
*
DBL 1/2 (без кујна)
20€ (по особа)
22€ (по особа)
20€ (по особа)
АПП 2+2 со една спална со кујна-(макс.3 возрасни)
60€ (по апартман)
65€ (по апартман)
60€ (по апартман)
АПП 4+2 со една спална со кујна-(макс.5 возрасни)
65€ (по апартман)
85€ (по апартман)
65€ (по апартман)
2 возрасни 1 дете под 3 год. бесплатно
(бебешко креветче) – на ден
+6 €
+6 €
+6 €

 

НАПОМЕНА

 •  – Цените со * се дадени за наем на кревет на база на ноќевање без вклучен превоз со можност за ваша одлука колку ноќевања сакате;
 •  – Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  – Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •  – Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /.
 •  – Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /.
 •  – Превоз од Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 •  – Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •  – Доплата за превоз повратен билет- 45€ за возрасни / 30€ за деца до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
 •  – Доплата за превоз билет во еден правец- 30€ за возрасни / 20€ за деца до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
 •  – Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 •  – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  – Поради генерално чистење на собите после секоја смена, се напуштаат собите во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 •  – Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена.
 •  – Интернет(WI-FI) се доплатува на лице место на рецепција.

Во висока сезона од 09.07-23.08.2020 година задолжително е резервацијата да биде најмалку 5 ноќевања.
Задолжителна доплата:депозит од 100 лева за 1/2, или 200 лева се остава на самото доаѓање на рецепција за евентуални настанати штети-парите се враќаат на крајот на престојот.

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец јули-август 2020
Поаѓање од Сончев Брег:
13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан)