• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*

Belvedere Holiday Club се наоѓа во новиот центар на Банско и на околу 300m од SKI гондолата во Банско и на само 100m од Mall Bansko. Располага со апартмани со 1 и 2 спални, опремени со кујна со комплетен прибор, ТВ, купатило со туш кабина или када, балкон со поглед кон центарот на Банско или Пирин планина, гардеробер, затворен базен, сауна, лоби бар, рсторан во кој што се служи исхраната, отворен базен, паркинг… Ви посакуваме пријатен престој.

 EARLY BOOKING 

  10% попуст за резервации направени до 30.11.2021 & 30% уплата до 10.12.2021  Day discounts  | 7=6; 10=9; 14=12 – за престој во периодoт: /19.12-25.12/; /09.03-01.04/ и /03.01-08.03/.

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 19.12-25.12
09.03-01.04
26.12-02.01
Нова Година
03.01-08.03

Belvedere 4*

 One bedroom APT /2+2/

HB

79.50€ 153.00€ 108.00€
 Two bedrooms APT /4+2/ 131.00€ 247.50€ 192.50€
 Дете до 6 години бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло 26€ 28€ 28€
 Возрасен на дополнително легло 37€ 39€ 39€

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат за наем според избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking и day discounts попустите не се комбинираат;
 • Минимум престој – 5 ноќевања за периодот: /26.12-02.01/ и /03.01-08.03/;
 • Минимум престој – 3 ноќевања за останатите периоди;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Туристичка такса;
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – сауна,
 •      – парна бања,
 •      – турска бања (хамам),
 •      – џакузи,
 •      – фитнес,
 •      – детски оддел
 •      – Wi-Fi интернет,
 •      – паркинг
 •      – фудбалско игралиште.

Доплати:

 • Ручек – 13.50€ за возрасни / 7€ за деца (6-12г);
 • Новогодишна вечера /незадолжителна/ – 75€ за возрасни / 40€ за деца (6-12г) / 17€ за деца (2-6г);
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT – апартман со една спална / Two bedroom APT– апартман со две спални /  – само ноќевање / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера