• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

PERUN LODGE 4*

PERUN LODGE 4*

Четириѕвездениот апарт хотел “Perun Lodge” се наоѓа во срцето на Банско, на само 5мин. пешачење од гондолата и 20мин. од центарот на градот. Отворен во 2009 година, располага со 110 едноспални апартмани и 74 студија, опремени со телевизор, телефон, мини бар, сеф, купатило со туш кабина или када и се што е неопходно за вашиот престој. За релаксација, хотелот на своите гости им нуди затворен базен, внатрешно и надворешно џакузи, сауна, парна бања, турска хамам бања, фитнес, бесплатен Wi-Fi интернет, детско катче како и преубава зимна/летна градина.

 EARLY BOOKING 

10% Попуст за резервации направени до 20.11.2021 & уплата 100% до 30.11.2021

Име на Хотел Вид на сместување
Услуга 29.12-03.01
Нова Година
04.01-25.02 18.12-28.12
26.02-05.03

01.12-17.12
06.03-10.04

Perun Lodge 4*  Studio /2+1/ BB 73.00€ 49.00€ 47.00€ 42.50€
 SNGL /1+0/ 145.50€ 74.00€ 70.50€ 64.00€
 One Bedroom APT /2+2/ 78.50€ 54.50€ 52.50€ 48.00€
 Дете до 5 години   бесплатно
 Дете (5-12г) на дополнително легло   50% попуст
 Деца (6-12г) на редовно легло (за период 29.12-03.01 нема попуст)   25% попуст
 Возрасен на дополнително легло   25% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој – 3 ноќевања за Новогодишниот период: /29.12-03.01/;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд.     

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BВ (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – сауна,
 •      – парна бања,
 •      – фитнес,
 •      – Wi-Fi интернет,
 •      – транспорт од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Внатрешен затоплен паркинг – 9€ од ден (се плаќа на лице место);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/: 80€ за возрасни / 40€ за деца (5-12г);
 • Доплата за вечера во бифе: 15€  за возрасни, 8€ за деца (5-12г);
 • Туристичка такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување

Максимално сместување

 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 5 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • Studio – двокреветно студио / One bedroom APT – апартман со една спална / ВО – само ноќевање / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.