• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

Хотел SAMOKOV 4*

Хотел SAMOKOV 4*

Име на Хотел Термин 27.12-02.01
Нова Година
03.01-16.01
29.01-25.02
17.01-28.01
19.12-26.12
26.02-10.04
Вид на сместување / Услуга BB HB BB HB BB HB BB HB
Samokov 4*  DBL Standard /2+1/ 52.00€ 56.50€ 41.50€ 47.00€ 34.00€ 39.50€ 30.50€ 35.00€
 SNGL /1+0/ 70.50€ 75.00€ 60.00€ 65.50€ 52.50€ 58.00€ 49.00€ 53.50€
 Дете до 5 години бесплатно
 Дете (5-12г) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 15% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој – 3 ноќи за сите периоди;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на затворен базен.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 50€ за возрасни / 35€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера /НЕ задолжителна/ – 30€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL – двокреветна соба / SNGL – еднокреветна соба / BB – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.