• +38934325632
 • ta_olimpia2003@yahoo.com
 • @Олимпија-Струмица

IGLIKA PALACE 4*

IGLIKA PALACE 4*

Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150m од ски лифтовите.
Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани.
Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show.
Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.

Име на Хотел Вид на сместување Услуга

16.01-30.01
06.03-09.04

26.12-01.01
12.02-19.02
Нова Година
02.01-15.01
31.01-11.02
20.02-05.03
Iglika Palace 4*  DBL Economy  /2+0/ (не реновирана)

HB

40.00€ 56.50€ 47.50€
 SNGL Economy /1+0/ (не реновирана) 58.50€ 103.50€ 71.50€
 Studio /2+2/ (не реновирано) 40.00€ 56.50€ 47.50€
 DBL Standard /2+1/ 51.00€ 73.00€ 62.00€
 SNGL Standard /1+0/ 76.00€ 133.50€ 91.50€
 Studio /2+2/ 51.50€ 73.00€ 62.00€
 Дeте до 12г на дополнително легло со двајца возрасни бесплатнo
 Дете до 12г на дополнително легло во Studio 25% – не важи за период /26.12-01.01/ & /12.02-19.02/ (плаќа цел износ)
 Возрасен на доп. легло  25% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Студио плаќаат минимум 3 лица;
 • Минимум престој – 7 ноќевања за Новогодишниот период: /26.12-02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ – 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база НB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      – затворен базен,
 •      – Wi-Fi интернет (Lobby bar),
 •      – чај пауза секој ден од 16:00-17:00h (HB услуга),
 •      – паркинг. 

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ – 55€ за возрасни / 30€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ – 40€ за возрасни / 23€ за деца (2-12г);
 • Комунална такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Туристичка такса – 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • DBL Economy /2+0/  (2 возрасни + 1 бебе до 2 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 бебе до 2 години);
 • Studio /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard – двокреветнa стандардна соба / DBL Economy – двокреветнa економична соба / SNGL –  еднокреветна соба / Studio – студио / One bedroom APT – апартман со една спална / ВВ – ноќевање со појадок / НВ – ноќевање со појадок и вечера.