• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Grand Blue Fafa 5* – Durres

Grand Blue Fafa 5* – Durres

ПОЛОЖБА:     
Grand Blue Fafa ***** е позициониран во областа на Long Beach Golem/ Драч, почнат со работа во јуни 2016 година/ хотелот, а ресортот во 2018 година. Овaj хотел е еден од најубавите хотели во регионот Драч, кои се наоѓаат во близина на Јадранското Море.

СМЕСТУВАЊЕ:      
Хотелот во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот е вклучен во понуда и следува по еден пијалок со секое јадење. Има можност за ал инклузив сервис.

СОДРЖИНА:   
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, располага со надворешен базен, телефон, интернет, рент а кар, wi – fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Јадранското море. 

ПЛАЖА:     
Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори. 

СПОРТ И ЗАБАВА:     
Хотелот од Февруари 2021 располага со нов СПА центар со одличен базен, има одличен ресторан, има резиденција, ресторан, кафе-бар.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.

Зафатеност \ Тип на сместување Се вклучено
Мај 2021 Јуни 2021 Јули 2021 Август 2021 Септември 2021
Еднокреветна соба 85€ 102€ 111€ 111€ 94€
Двокреветна соба (цена по лице) 50€ 60€ 65€ 65€ 55€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
​Во цената за се вклучено се вклучени: Појадок, Ручек, Вечера ; Неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -22:00 ; СПА центар ; Лежалки и чадори ; Паркинг и wi-fi
Прво дете 0-5,99 бесплатно, прво дете 6-11.99 50% попуст од цената за возрасен, Второ дете 0-1.99 бесплатно, второ дете 2-11.99 50% попуст од цената за возрасен.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија