• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Hotel Artur 3* – Ksamil

Hotel Artur 3* – Ksamil

ПОЛОЖБА:
Хотелот Артур се наоѓа во Ксамил. Пред самиот хотел се наоѓа приватна песочна плажа. Влезот во националниот парк Бутринт, заштитен од УНЕСКО, се наоѓа на 3 км. Езерото Бутринт е оддалечено 650 метри од хотелот „Артур“. Меѓународниот аеродром во Крф е оддалечен 80 км и може да се стигне преку траект од Саранда. 

СМЕСТУВАЊЕ:  
Сите соби се климатизирани и обезбедуваат балкон. Услугите вклучуваат ТВ, трпезариска маса и фрижидер. Приватните бањи се опремени со тушеви. Некои соби имаат поглед кон морето.

УСЛУГА:  
Сместен веднаш пред приватна песочна плажа во Ксамил, Хотел Артур нуди ресторан на самото место што служи интернационални и медитерански јадења.

СОДРЖИНА: 
Хотелот Артур има бар на самата плажа каде што можете да уживате во ладните коктели и вкусните јадења, приватна плажа песочна плажа со лежалки и чадори. Гостите  имаат бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг.

ПЛАЖА: 
Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Април и Октомври ( мин. 1 ноќевање) Мај (мин. 3 ноќевања) Јуни (мин. 4 ноќевања) Јули (мин. 4 ноќевања) Август (мин. 5 ноќевања) Септември (мин.4 ноќевања)
Двокреветна соба (цена по лице) 18€ 21€ 24€ 36€ 48€ 30€
Трокреветна соба (цена по лице) 14€ 16€ 20€ 28€ 36€ 24€
Четирикреветна соба (цена по лице) 12€ 14€ 18€ 24€ 30€ 21€
Трокреветна соба со поглед на море (цена по лице) 14€ 16€ 20€ 28€ 36€ 24€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Минимум ноќевања : Јуни, Јули, Септември – 4 ноќи; Август – 5 ноќи.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија