• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Hotel Citrus 4*- Ksamil

Hotel Citrus 4*- Ksamil

ПОЛОЖБА:
Citrus Hotel е хотел кој се состои од 17 соби лоцирани во една од најпристапните области во градот Ксамил во близина на плажата во главниот влез на градот.Хотелот е изграден минатата година со висок стандард за сместување и опремување за да одговара на модерната архитектура.  Лоциран во Ксамил, на 200 метри од плажата и 4 километри од националниот парк Бутринт.

СМЕСТУВАЊЕ:  
Со прилагодување на сите потреби за хотелската услуга, хотелот обезбедува многу удобни соби за парови и семејства. Сите соби се опремени со клима уред, фрижидер, паметен телевизор, балкони и бесплатен WiFi. Секоја хотелска соба е специјално опремена за да им овозможи на гостите уникатен престој и искуство во градот Ксамил. 

УСЛУГА:   
Хотелот нуди услуга BB servis ( вклучен доручек ).

СОДРЖИНА: 
Сместен во примарниот влез на градот, хотелот овозможува непосреден пристап близу до најдобрите плажи во областа и градот Ксамил. Хотелот Цитрус има сместување со бар, бесплатен приватен паркинг, градина и тераса. Климатизирани соби имаат поглед на градина и доаѓаат со гардероба и бесплатна WiFi.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 Јуни 2021 Септември 2021 Октомври 2021 01.07.2021 – 15.07.2021 16.07.2021 – 31.07.2021 01.08.2021 – 15.08.2021 16.08.2021 – 31.08.2021
Двокреветна соба (цена по лице) 19€ 24€ 31€ 19€ 31€ 42€ 47€ 42€
Трокреветна соба (цена по лице) 14€ 19€ 22€ 14€ 22€ 31€ 35€ 31€
Четирикреветна соба (цена по лице) 12€ 16€ 18€ 12€ 18€ 26€ 29€ 26€
Фамилијарна соба (цена по соба) 52€ 66€ 78€ 52€ 78€ 115€ 125€ 115€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија