• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Hotel Fafa Premium 5* – Durres

Hotel Fafa Premium 5* – Durres

ПОЛОЖБА:    
FAFA Premium се наоѓа во областа на „Пишат е Бута“ / Мали и Робит, Каваје – 15 км од центарот на градот Драч – 8 км од центарот на градот Каваја и 35 км од меѓународниот аеродром во Тирана. Сместено во близина на Јадранско Море, со своја приватна плажа, нуди привилегирани можности за оние кои сакаат да доживеат уникатен одмор со сите бои и шанси на природата

СМЕСТУВАЊЕ:     
Собите се украсени со елегантен стил со неутрални бои и опремени со модерен мебел. Сите соби имаат поглед кон море или кон копно и се комплетно опремени со: клима, минибар, сеф, ТВ ЛЦД, клучна картичка и фен. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА:    
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ).

СОДРЖИНА:  
Хотелот располага со главен ресторан кој нуди All Inclusive услуга каде традиционалната и европската кујна се комбинираат заедно,бар на самата плажа, бар на базен, 2 отворени базени за возрасни и деца, мини клуб за деца, конференциска сала, игралиште и приватен паркинг.

ПЛАЖА:    
Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори. 

СПОРТ И ЗАБАВА:     

Фафа Премиум ви нуди бенефит во текот на целиот одмор од разновидни спортови и забавни активности.Концерти, забави, игри, за возрасни и за малите посетители. Зумба, курсеви за танцување, пинг-понг, игри со базени, концептни претстави и забави.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 

Зафатеност \ Тип на сместување Се вклучено
Мај 2021 Јуни 2021 Јули 2021 Август 2021 Септември 2021
Еднокреветна соба 77€ 85€ 102€ 102€ 85€
Двокреветна стандард соба (цена по лице) 45€ 50€ 60€ 60€ 50€

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Прво дете 0-5,99 бесплатно, прво дете 6-11.99 50% попуст од цената за возрасен, Второ дете 0-1.99 бесплатно, второ дете 2-11.99 50% попуст од цената за возрасен.
Во цената за се вклучено се вклучени: Појадок, Ручек, Вечера ; Неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -22:00 ; Фитнес ; Аниматори за деца ; Лежалки и чадори ; Паркинг и wi-fi

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред
  • доаѓање 100%

Галерија