• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Santa Quaranta Premium Resort 5*-Saranda

Santa Quaranta Premium Resort 5*-Saranda

ПОЛОЖБА:
Сместен веднаш до плажата и со посебен дизајн на зградата каде што сите соби имаат поглед на море, Санта Каранта нуди совршено место за одмор и релаксација, без разлика дали патувате на деловен план или на одмор. Од центарот на Саранда е оддалечен само 2 км

СМЕСТУВАЊЕ:
Гледајќи го возбудливото Јонско Море, погледите од собите се навистина воодушевувачки. Наменети да ги направат гостите да се чувствуваат опуштено и пријатно, овие прекрасни соби имаат луксузно  чувство како да сте дома.Сите соби се одлично распоредени и располагаат со луксузни бањи, клима уред, минибар во собата и телевизор со рамен екран со широки канали, вклучително и детски канали.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ) со доплата од 20 еур по лице.

СОДРЖИНА:
Одликувајќи се на локација крај плажа поставена во Саранда, Санта Кваранта Премиум нуди сезонски отворен базен и поглед на морето. Бар и ресторан со вкусно јадење, традиционални и меѓународни врвни пијалоци. Бесплатна WiFi е достапна и бесплатен приватен паркинг е обезбеден.

ПЛАЖА:
Располага со приватна плажа обезбедена со лежалки и чадори која е на достапност само за гостите од хотелот.

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА:
Санта Каранта нуди разновидни рекреативни активности за туристите да уживаат во текот на нивниот престој.Секојдневни активности и забави покрај базенот и на самата плажа. Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор.

 

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Мај 2021 Јуни 2021 1 Јули-31 Август 2021 Септември 2021 Октомври 2021 Ноември- Декември 2021
Еднокреветна соба 91€ 103€ 150€ 103€ 91€ 68€
Двокреветна соба (цена по лице) 52€ 57€ 87€ 57€ 52€ 40€
Фамилијарна соба (цена по соба) 172€ 183€ 230€ 183€ 172€ 137€
Делукс соба 172€ 183€ 230€ 183€ 172€ 137€

Цените се валидни за престој од минимум 3 ноќевања и за минимум 3 соби. За помалку од 3 ноќевања и под 3 соби цени на барање.
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.
Во фамилијарна соба и делух можат да се сместат 2 возрасни+2 деца (3-13 години); Можност за доплата за HB сервис од 20еур по лице.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

Галерија